Славетними стежками Черкащини…

В рамках виконання програми патріотичного виховання молоді викладачем Самком О.В. організована та проведена екскурсія до Чигиринського Національного історико-культурного заповідника, Мотронинського монастиря та Холодного Яру.

Мета екскурсії – ознайомити студентів зі славетними сторінками історії боротьби нашого краю за свободу і незалежність України в різні роки, починаючи від козацької доби Богдана Хмельницького, через період національно-визвольних змагань 1917-1920 років і по наш час.

Під час екскурсії студентам було цікаво дізнатися про життя і діяльність славетного гетьмана України Б. Хмельницького, його державотворчу діяльність. Студенти відвідали столицю Гетьманщини – Чигирин, а також побували у резиденції гетьманів України того часу.

Наступним пунктом група відвідала і місце народження та поховання Б. Хмельницького – хутір Суботів, де не тільки побувала в Іллінській церкві, так званому «замчищі» Хмельницького, а й скуштувала воду з гетьманської криниці, з якої, ймовірно, пив воду сам гетьман.

Завершальним пунктом екскурсії були відвідини Холодного Яру та Дуба Максима Залізняка, які є символом незламності українського духу в боротьбі за свободу та незалежність рідного краю. Розповідь екскурсовода про подвиги гайдамаків та холодноярців у пізніший час залишили незгладимий відбиток в душах молоді, адже і в наш непростий час поряд ми бачимо сучасних героїв, які, як і сотні років тому наші предки, борються за свободу України.

Проведення екскурсії посприяло поглибленню та отриманню ширших знань про процеси державотворення на українських землях та національно-визвольну боротьбу в різні періоди історії, від козацтва до сучасності.

В екскурсії взяли участь студенти-першокурсники груп МД, МЕХ, ВЦР, ВХК, ПСК та ОМР17.

фото: 
Невизначено