У СМІЛЯНСЬКОМУ КОЛЕДЖІ ПРИСВЯТИЛИ ЗАХІД 73-ІЙ РІЧНИЦІ ДЕПОРТАЦІЇ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ

17 травня 2017 року в Смілянському коледжі харчових технологій відбулася урочисто-трагічна Година спілкування зі студентами І курсу, присвячена 73-ій річниці депортації кримськотатарського населення з їх Батьківщини.
Година почалася з показу народного татарського танцю Хайтарма. Відкрила Годину викладач історії Н.Б. Руденко. Голова комісії суспільних дисциплін В.Ф. Решетняк окреслив непросту історію стосунків між нашими народами, починаючи із середньовіччя до 1918 року. Були названі конкретні документи сталінського режиму, на підставі яких було здійснено депортацію. Опис умов, за яких відбувалося вигнання, вразив і шокував присутніх. Студенти озвучили документальні свідчення очевидців трагедії. Молодь змогла порівняти ставлення різних політичних сил України та російських окупантів у Криму щодо подій 1944 року.
З хвилюванням і небайдужістю хлопці і дівчата переглянули заключні сцени фільму-переможця кінофестивалю в Трієсті 2014 року «Хайтарма». Слідом за фільмом прозвучала пісня переможниці Євробачення 2016 року Джамали – «1944». В заключному слові чітко прозвучала думка: «Не важливо якою мовою ми розмовляємо, хто ми за національністю, якому Богу ми молимось – головне залишатися людьми».

 

Прес-центр СКХТ

Невизначено
Розділ: