Шлях Кобзаря

Студенти Смілянського коледжу харчових технологій, активні учасники Молодіжного клубу «Крок до успіху», отримали подарунок з нагоди 135-річного ювілею коледжу від наших добрих друзів та партнерів, спеціалістів Смілянського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – екскурсійну подорож до історичного місця «Шлях Кобзаря» у місто Канів. 

Знайомство з містом на правобережжі Дніпра, його тисячолітньою історією розпочалося з Шевченківського національного заповідника. Активісти піднялися на Чернечу гору, де над могилою Кобзаря підноситься найбільший в країні пам’ятник Шевченку. З панорамного майданчику відкривається величавий Дніпро в його первозданному руслі. Мимоволі згадуються слова із «Заповіту»: «…Щоб лани широкополі, і Дніпро, і кручі було видно, було чути, як реве ревучий». І стає зрозумілим, чим саме манили автора ці неповторні пейзажі. Також завітали і до «Тарасової світлиці», хати, в якій так хотів пожити поет, але не встиг… 

Відвідали студенти і Канівську ГЕС, і «Український Голівуд», як називають дніпровські кручі вздовж правого берега Канівського водосховища, дізналися історію Успенського собору, музей військової техніки.  Зацікавили експозиції природничо-мистецького центру та вразила виставка робіт з бронзи та шамоту відомого українського скульптора Олексія Леонова, роботи якого встановлені в багатьох країнах світу.

Надихнувшись історією Шевченкового краю, студенти відпочили, набралися сил та зарядилися особливою енергією.

 

фото: 
Українська