День Соборності у Смілянському коледжі

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді, на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.

В знак шани та об’єднання українських земель 20 січня 2024 року у коледжі відбувся патріотичний захід, присвячений Дню Соборності України.

Ведучі заходу розповідали присутнім про те, що проголошення Незалежності УНР 22 січня 1918 р. відбувалося в умовах наступу російської орди на столицю нашої держави – Київ. На захист якого відгукнулись встати юнаки – студенти київських навчальних закладів.

Саме тоді 29 січня 1918 року, ціною життів першої «Небесної сотні», вдалось виграти час, для міжнародного визнання і надання допомоги першими іноземними партнерами.

Майже через сотню літ, подвиг оборонців станції Крути, повторили інші герої - герої революції Гідності та захисники Донецького аеропорту, які утримували термінал з 26 травня 2014 до 22 січня 2015 року. Слово кіборги у значенні «захисники Донецького аеропорту» вперше вжив у вересні 2014 року невідомий проросійський бойовик. Тоді він намагався пояснити, чому передові загони російсько- терористичних військ у всеозброєнні не можуть взяти Донецький аеропорт, який захищає кілька десятків українських військових зі стрілецькою зброєю. Прикметно, що героїв Крут тепер іноді називають «першими кіборгами».

22 січня 2014 року відкрився сумний рахунок Героїв, які загинули під час Революції Гідності, і яких згодом назвуть також Небесною Сотнею. Того ж дня стане відомо і про перших, хто поліг на Майдані.

21-річний Сергій Нігоян з Дніпропетровщини отримав смертельне поранення у голову. Згодом смертельне вогнепальне поранення у серце отримав 25-річний білорус Михайло Жизневський. Обидва були активістами Майдану і брали участь у протестах фактично від самого початку. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур львів’янина Юрія Вербицького – активіста Майдану, якого було викрадено невідомими просто з лікарні напередодні. Крім того, 22 січня отримали поранення й померли наступного тижня в лікарнях Роман Сеник та Олександр Бадера.

Студенти коледжу ще раз продемонстрували нероздільність нашої держави та єдність українського народу – народу з кращими традиціями поетичної та працелюбної української нації.

Під час заходу студенти разом з викладачами утворили потиск єдності, демонструючи цим об’єднання нашої держави, національний код, ментальність, звичаї, і звичайно ж українську пісню, яка брала за душу, викликала сльози в учасників заходу.

Навіть зараз, в нелегкі для нас часи, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України залишиться непорушною, адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто і зараз веде боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави.

фото: 
Українська