Виробнича сфера України гостро потребує фахівців технічного профілю

Виробнича сфера України гостро потребує фахівців технічного профілю. З особливою очевидністю ця проблема постала під час війни. Не маючи часу на тривале донавчання і адаптацію випускників закладів освіти, підприємства активно шукають способи задоволення потреби у кваліфікованих працівниках, які вже мають певні знання та навички.

Одним з ефективних підходів до вирішення цієї проблеми є впровадження та поширення дуальної форми навчання.

Смілянський технологічний фаховий коледж НУХТ вже протягом двох років співпрацює з ПрАТ МХП , реалізуючи спільний проєкт дуального навчання.

У поточному навчальному році студенти спецільності "Автоматизація виробництва" та "Галузеве машинобудування" пройшли тривалий етап такого навчання, яке поєднувало теоретичні заняття у змішаному форматі з виконанням виробничих функцій безпосередньо на робочих місцях на виробництві. 

Для зарахування результатів дуального навчання студентів спеціальності "Автоматизація виробництва" та "Галузеве машинобудування" за участі наставників із МХП в лабораторіях коледжу було проведено незалежний іспит - у форматі case-study. Рішення щодо наявності практичних навичок приймали викладачі коледжу, наставники із МХП та керівниця віддділу професійного навчання ПрАТ МХП Єлєна Азєєва. 

Особливістю заходу стала дружня атмосфера взаємоподомоги та підтримки, адже важливим під час реалізації дуальної форми навчання є також забезпечення соціальної та психологічної адаптації студентів до умов праці та корпоративної культури. 

Студенти продемонстрували свої soft skills або „м'які навички“ – особисті якості, які допомагають виконувати роботу "в команді" та бути активним гравцем команди.

Всі студенти успішно пройшли випробування, що доводить "дуальна освіта це перспективний шлях до побудови власної кар'єри".

фото: 
Українська